من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

بنیانگذار سیستم های کامپیوتری رود تک

درک بیور‌ر

تاریخ تولد: ۲۴ جون ۱۹۵۵

وضعیت تأهل: متأهل با دو فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: دبیرستان

سرگرمی: پرواز با هلیکوپتر شخصی و موتورسیکلت رانی

فلسفه شخصی: «هیچ چیز غیرممکن نیست.»

بی­ورر که اکنون چهل و هفت سال دارد، در حد فاصل این سال ها توانسته یک کسب و کار چند میلیون پوندی در زمینه فروش نرم افزار کامپیوتری به صنعت باربری را بنیانگذاری نماید.

همکاری او با صنعت باربری در مقیاس کوچک آغاز گردید. وقتی پس از سفرهایش به قاره اروپا به خانه خود در واتفورد بازگشت، تشک های خود را از وانت ترانزیتی اش بیرون آورد و به کار تحویل کالا برای شرکت های محلی پرداخت. یکی از قراردادهای او تحویل رول های نان به رستوران های فست فود مک دونالد بود که به تازگی در بریتانیا باز شده بود. او تا جایی که می توانست سعی کرد ساعات بیشتری کار کند تا اینکه بالاخره توانست پول کافی برای خرید یک وانت دیگر را پس انداز کند و بعد یکی دیگر، تا اینکه شش سال بعد شرکت باربری خود را با ۱۵ دستگاه کامیون تأسیس کرد.

شرکت باربری یک موفقیت بود، اما بیورر می دید تمام هفته که مشغول کار با وانت است و روزهای آخر هفته را نیز صرف تایپ کردن صورت حساب ها و ارسال آنها به مشتریان می کند: «فکر می کردم حتماً باید دستگاهی وجود داشته باشد که بتواند این کار را انجام دهد. اما دریافتم که تمام کامپیوترهای موجود در بازار فقط میتوانند محاسبات را انجام دهند.» اما او مصمم بود که راه حلی پیدا کند و از یک شرکت کامپیوتری خواست برنامه ای برای او بنویسد که بتواند به طور دقیق آنچه که می خواست را انجام دهد. سپس ایده ای به ذهنش رسید که می توانست کیفیت این برنامه را ارتقا دهد. پس از یکی از برنامه نویسان شرکت خواست تا دوباره روی برنامه کار کند و آن را همراه با او بازنویسی نماید.

نتیجه این تلاش، رودرانر بود. برنامه ای برای رزرو و صدور فاکتور جهت شرکت های باربری که صورت حساب های مشتریان را به صورت خودکار در پایان هر هفته صادر می کرد. پس از اینکه از این سیستم در شرکت خود استفاده کرد، یک کپی از نرم افزار خود را برای شرکت های باربری دیگر فرستاد. وقتی سایر شرکت های باربری از او سؤال کردند که آیا میتوانند این برنامه را بخرند، بیورر ناگهان متوجه شد که چه چیز ارزشمندی را کشف کرده است.

در عرض چند سال، تجارت نرم افزار از شرکت باربری او پیشی گرفت. لذا در سال ۱۹۹۵ تصمیم گرفت کارهای باربری خود را واگذار نموده و تلاش های خود را معطوف به شرکت نرم افزاری که رشدی فزاینده داشت نماید.

او بخش اعظم موفقیت خود را مرهون درک این نکته در سنین جوانی می داند که اگر بخواهد چیزی را در زندگی بدست آورد، رخ دادن این امر فقط و فقط بستگی به خود وی خواهد داشت.»

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج