من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

بزرگ بیاندیشید

شرکتی آرایشی به اسم اسمارت بیوتی با بسته ­بندی حرف ه­ای محصولات و وبسایت نظرگیرش چنان به چشم می ­آید که شرکتی بزرگ همچون رقیبان قدرتمندش است. اما اینها فقط ظاهر ماجراست. و در حالی این شرکت در سال 5/1 میلیون پوند درآمد دارد که فقط با دو کارمند و دو نفر بنیانگذار آن یعنی در مجموع با چهار نفر اداره می­شود. پس بزرگ ­اندیشی به بزرگ جلوه ­کردن ختم شده ­است.

بزرگ اندیشیدن به کارمندان روحیه و حس کار در یک محیط پویا را می­ دهد. این فضا نه­ تنها آن­ها را از کار­کردن برای ­شما راضی نگه ­می­ دارد و انرژی و انگیزه آن­ها را بالا می­ برد، بلکه آنان را مطمئن می­سازد که دربارۀ همکاری با شما درست تصمیم گرفته­ اند.

معرفی کارآفرین:

هیلاری دوی بنیانگذار پال اکس. او به این نتیجه رسید که شرکت­ های پستی ِخصوصی بخاطر اینکه بتوانند بار مخصوص به شهری خاص را به مقصد برسانند باید صبر کنند تا انبار بسته های مربوط به آن شهر به حد نصاب برسد و این چند روز زمان می برد. پس دست به کار شد و شرکتی تاسیس کرد که از تمام شرکت های خصوصی بار دریافت می­کرد و همان روز همۀ ­بارها را به مقصد می­رساند. او برای کم کردن هزینه­ های راه ­اندازی، تصمیم گرفت انبار مرکزی رابه صورت سازمانی طراحی کند که شرکت­ های حمل و نقل کالا بتوانند در ازای پرداخت حق عضویت در آن عضو شوند. همچنین از آنجایی که هزینۀ اجارۀ یک انبار بزرگ را نداشت، تصمیم گرفت یک آشیانه هواپیما که مربوط به جنگ جهانی بود را اجاره کند. جایی که فاقد آب و برق و امکانات اولیه بود.

مقالات مرتبط:
مقدمهگام دوم / گام سوم / گام چهارم / گام پنجم
گام ششم / گام هفتم / گام هشتم / گام نهم / گام دهم
گام یازدهم / گام دوازدهم / گام سیزدهم  / گام پانزدهم
گام شانزدهم / گام هفدهم / گام هجدهم / گام نوزدهم / گام بیستم
منبع: شما هم می توانید کارآفرین شوید