من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

با یک مشاور در تماس باشید

یکی از بهترین مزیت­ های کارآفرین بودن این است که کسی نیست به شما بگوید چه کار باید انجام دهید. یکی از بدترین معایب کارآفرین بودن نیز این است که کسی نیست به شما بگوید چه کار باید انجام دهید.

فرنکلین می­گوید:«یک مشاور با استفاده از دو وسیله می­تواند شما را راهنمایی کند. یکی استفاده از تجربه ­ها و اطلاعات شخصی و دیگری استفاده از علومی که شما به آن دسترسی ندارید. همچنین به دلیل اینکه مشاور به طور مستقیم درگیر کار شما نیست، می­تواند به صورت بی­طرف و بدون تعصب شما را در مسیر موفقیت راهنمایی کند.»

معرفی کارآفرین:

سانجی بندری بنیانگذار فارماسیا اوربن هیلینگ که خدماتی از جمله مشاوره تغذیه، مالش درمانی، محصولات آرایشی و کرم ­های زیستی را برای مشتریان عرضه می­کند. یکی از مسائلی که سانجی را را در راه رسیدن به به اهدافش کمک کرد مشاوره گرفتن از همکارش بود. او ادامه می دهد:«همکار قبلی ِ من در زمینۀ کسب و کار بسیار پخته و با تجربه بود و من هر وقت می­خواستم می­توانستم با او دربارۀ کارم صحبت کنم… در بسیاری از مواقع مواردی وجود دارد که نمی­توانید آن­ها را با کارمندانتان در میان بگذارید. بنابراین نیاز به شخصی دارید که از بیرون مجموعه راه صحیح را به شما نشان دهد.

مقالات مرتبط:
مقدمه / گام اول / گام دوم / گام سوم  / گام پنجم
گام ششم / گام هفتم / گام هشتم / گام نهم / گام دهم
گام یازدهم / گام دوازدهم / گام سیزدهم / گام چهاردهم / گام پانزدهم
گام شانزدهم / گام هفدهم / گام هجدهم / گام نوزدهم / گام بیستم
منبع: شما هم می توانید کارآفرین شوید