من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

اساس ثروت

 

 

 

 

اغلب اوقات وقتی از مردم در خصوص اهداف مالی شان سوال می پرسیم :می گویند تصمیم دارند که ظرف یک یا دوسال میلیونر یا میلیاردر شوند !

تقریبا در تمام این موارد این افراد به هیچ پولی نمی رسند یا حداقل به مقدار کمی دست خواهند یافت !

آن ها معمولا در دهه 30 یا 40 زندگی هستند و ناکار آمدی مالی را در کوله بار خود دارند ..با این وجود فکر می کنند می توانند تمام تجربیات گذشته را خنثی کرده و با آمادگی اندک ،منابع محدود و بدون داشتن فکر و برنامه ای مشخص یکباره به سوی ثروت قدم بردارند.

آنها معتقدند تنها کاری که باید انجام دهند ،داشتن افکار مثبت است تا به شکلی جادویی تمام ملزومات غلبه بر سال ها شکست و نا امیدی را به سوی خود جذب کنند .

 

اگر هدفتان موفقیت مالی است موارد زیر را رعایت کنید :

 

1-یکی از مهمترین قوانین این است :به اندازه گزینه هایی که دارید آزاد هستید ..

به این معنی که اگر تنها یک راه برای انجام کاری داشته باشید و آن یک راه جوابگو نباشد از کارتان باز می مانید .پس افراد موفق اگر روشی طبق خواست  آن ها عمل نکند ،گزینه های جدیدی را می یابند که در صورت شکست یک روش ،از روش دیگری بهره بگیرند .

 

2-گزینه هایتان را افزایش دهید

فهرستی از چیزهایی تهیه کنید که آرزو داریداتفاق بیفتد..مثلا از افراد مهم زندگیتان بپرسید چه کارهایی را باید شروع کنید یا انجام چه کارهایی را متوقف کنید تا آن ها خوشبخت تر باشند ؟یا اگر هدفتان دستیابی به سطوح بالاتر تناسب اندام است فهرستی از کارهایی که باید شروع کنید و کارهایی که لازم است متوقف کنید آماده کنید .داشتن این فهرست یعنی افزایش گزینه های شما در راستای رسیدن به هدفتان ..

 

3-ایده نرخ ساعتی

قبل ازینکه بتوانید برای زمان و زندیگیتان برنامه ریزی کنید ،باید از نرخ ساعتی کنونی و آینده تان مطمئن باشید …یعنی چه ؟یعنی باید ابتدا در آمد سالانه خودتان را بر 2000 ،(عدد تقریبی ساعات کاری در سال )تقسیم کنید .این رقم نرخ ساعتی شماست . مثلا اگر سالی50 میلیون تومان در آمد دارید باید آن را بر 2000 تقسیم کنید ..به نرخ ساعتی 25000 تومان میرسید .پس هر ساعتی را که صرف فعالیتی بی ارزش یا کم ارزش می کنید ،حدود 25000 تومان ضرر میکنید .

 

حواستان باشد !هر کاری که در طول کا روزانه تان انجام میدهید به اندازه نرخ ساعتی مطلوب تان یا هزینه دارد یا در آمد زاست …

 

4-بالاترین و بهترین نوع استفاده از زمان و منابعتان را مشخص کنید

در هر نوع کاری که هستید یا هر نوع سرمایه گذاری که میخواهید با پولتان انجام دهید اول باید مطمئن شوید که بالاترین و بهترین نوع استفاده از زمان و منابعتان را دارید..اگر از شرایطتان ناراضی هستید یا فعالیتتان را بیشتر کنید یا تغییر وضعیت بدهید …منفعل نباشید!

 

5-تسلیم نشوید و به دنبال خواسته هایتان باشید

 

در شغل یا رابطه ای که دوست ندارید نمانید ..یادتان باشد همیشه می توانید بهایی را برای آزادیتان بپردازید ..هر شرایطی که در زندگی و کسب و کار شخصیتان به شما ارائه میشود حاصل تصمیم یک فرد است و میتواند با تصمیم فرد دیگر تغییر کند ..این شرایط هر چه باشد از جمله هزینه ها و شرایط کاری ،شرایط یک قرار داد ،هزینه های تولید یا خدمات ، یا شرایط بانکی برای دریافت وام ،اگر از آن رضایت ندارید به دنبال شرایط متفاوتی باشید !

 

6-تور بزرگی بیندازید

کیفیت تابعی از کمیت است و هر چه راه های بیشتری برای دستیابی به هدفتان داشته باشید ،کیفیت انتخابتان بهتر خواهد شد .تور بزرگی بیندازید و عاشق ایده هایی که اول به ذهنتان می رسند نشوید !بله ..درست متوجه شدید ..مدام به خودتان یاد آوری کنید که احساسات باعث انحراف از ارزیابی های درست می شوند ..یعنی در آغاز کار هر چه احساساتی تر باشید ،تواناییتان در تصمیم گیری و انتخاب بهترین گزینه ضعیف تر خواهد بود ..

 

7-اگر هدفتان مالی ست فهرستی از تمام روش های ممکن برای دستیابی به نتایج مالی یکسان تهیه کنید ..

هر چه گزینه هایتان بیشتر باشد ،تصمیمات بهتری میگیرید …

 

 

 

 

 

مثال های زیر بسیار به کارتان می آید :

 

-با آغاز یک کسب و کار جدید به هدفتان دست میابید ..

-می توانید کسب و کاری که از قبل وجود دارد خریده و آن را سود آورتر کنید

-می توانید در کارتان به بهترین وضعیت برسید و در آمد خوبی داشته باشید و در کارتان به دقت سرمایه گذاری و پول پس انداز کنید

-می توانید در زمینه املاک سرمایه گذاری کرده و یا بازسازی کنید ،بفروشید و یا اجاره دهید .

-می توانید سرگرمی یا علائق خود را به یک فرصت در آمد زا تبدیل کنید …

-خود را وقف به موفقیت رساندن شرکتتان کنید و در حوزه کاری خود به درجات بالا برسید و یکی از پر در آمد ترین افراد در رشته خود شوید .

-می توانید از استعداد ها و مهارت های خود برای راه اندازی یک کار جدید در ازای گزینه های موجود استفاده کنید ..

میلیون ها نفر که از هیچ شروع کرده و میلیونر شده اند ازین روش ها استفاده کرده و آن ها را به اثبات رسانده اند …

شما هم می توانید …

 

با آکادمی هفت ،رویاهایتان را از مسیری درست دنبال کنید …