من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

آموزش دیلیت اکانت تلگرام

دیلیت اکانت تلگرام

از آنجاکه امروزه اپلیکیشن‌های پیام‌رسان امکان برقراری ارتباط ساده و آسان را فراهم کرده‌اند، در بین مردم از محبوبیت زیادی برخوردار هستند. در این میان پیام‌رسان تلگرام جایگاه ویژه‌ای را در جهان به خود اختصاص داده است، اما ناگفته نماند که به دلیل مسدود بودن آن در کشور ایران، برخی از کاربران تلگرام ترجیح داده‌اند اکانت تلگرام خود را حذف و در راستای دیلیت اکانت تلگرام خویش اقدام کنند.

درواقع اصلی‌ترین دلیل حذف اکانت تلگرام در میان کاربران این اپلیکیشن را می‌توان، همین مسئله مسدود بودن آن در کشور دانست، نه معایب آن، چراکه این پیام‌رسان قابلیت‌های ویژه‌ای اعم از سرعت بالا، امنیت و راحتی در برقراری ارتباط دارد که همین موضوع باعث محبوبیت آن در میان مردم شده است.

باذکر موارد فوق‌، در این مقاله از سایت آکادمی هفت قصد داریم به آموزش حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی بپردازیم، پس اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که با روش دیلیت اکانت تلگرام آشنا نیستند، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دیلیت اکانت تلگرام
(دیلیت اکانت تلگرام)

دیلیت اکانت تلگرام

برای دیلیت اکانت تلگرام دو روش مرسوم است که این دو در زمان حذف اکانت تلگرام تفاوت دارند، بدین صورت که در روش اول دیلیت اکانت تلگرام، اکانت شما در همان لحظه حذف خواهد شد، اما در روش دوم شما تاریخی را برای حذف اکانت خود مشخص می‌کنید و تلگرام در زمان مشخص شده به ‌صورت خودکار اقدام به دیلیت اکانت تلگرام شما خواهد کرد.

پیش از آنکه به بررسی چگونگی حذف اکانت تلگرام به زبان فارسی بپردازیم بهتر است چند نکته که در ذیل آورده‌ایم را قبل از دیلیت اکانت تلگرام خود، آن هم برای همیشه، درنظر داشته باشید:

  • دقت داشته باشید پس از دیلیت اکانت تلگرام خود، اگر دوباره با همان شماره اقدام به ساخت اکانت تلگرام کنید اطلاعات اکانت پیشین شما باز نخواهد گشت، به همین منظور پیش از پاک کردن اکانت خود، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات شخصیتان امری مهم تلقی می‌شود.
  • تمام اطلاعات شخصی شما اعم از چت‌های خصوصی، چت‌های گروهی، کانال‌ها و مخاطبین، پس از حذف اکانت تلگرام شما برای همیشه پاک خواهد شد.
  • تمامی فایل‌های شما به محض پاک کردن اکانت تلگرام، پاک می‌شود، بنابراین قبل از حذف اکانت خود آن‌ها دانلود و در تلفن همراهتان ذخیره نمایید.
  • دقت داشته باشید که بیش از سه بار در یک هفته نمی‌توانید اکانت تلگرام خود را حذف کنید. تلگرام به دلایل امنیتی این محدودیت را برای کاربران خود قرارداده است پس فراموش نکنید در صورت عدم رعایت این نکته، امکان بلاک اکانت شما وجود دارد، ضمن اینکه تکرار چندباره این کار ممکن است برای شما جرایم سنگین‌تری را به‌همراه داشته باشد. 

روش اول دیلیت اکانت تلگرام

در روش اول دیلیت اکانت تلگرام، اکانت شما به صورت دائمی و برای همیشه حذف خواهد شد. با ما در ادامه همراه باشید تا با مراحل این روش که تنها از طریق سایت رسمی تلگرام امکان‌پذیر است، آشنا شوید. 

ابتدا به صفحه دیلیت اکانت تلگرام در سایت رسمی تلگرام وارد شوید. شماره تلفنی که به‌وسیله آن اقدام به ساخت اکانت خود کرده‌اید را در کارد مشخص‌شده، وارد کنید و سپس بر روی دکمه آبی رنگ ” Next” کلیک کنید. 

به صفحه دیلیت اکانت تلگرام مراجعه کنید
(به صفحه دیلیت اکانت تلگرام مراجعه کنید)

از آنجاکه شماره تلفن همراه خود را در مرحله قبل وارد کردید، یک کد تایید برای اکانت تلگرام شما ارسال می‌شود. توجه کنید که کد مذکور تنها برای اکانت تلگرام شما ارسال می‌شود، نه به‌صورت SMS؛ پس قطعاً لازم است به اکانت خود دسترسی داشته باشید.

دریافت کد تایید ارسالی
(دریافت کد تایید ارسالی)

کد تایید ارسالی را در کادر Confirmation Code وارد کنید و در نهایت گزینه Sign in را بزنید.

کد تایید ارسالی را در کادر مربوطه وارد کنید
(کد تایید ارسالی را در کادر مربوطه وارد کنید)

در مرحله بعدی به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که در آن سوالی تحت عنوان Why are you leaving? (دلیل دیلیت اکانت تلگرامتان) را می‌پرسد، این گزینه اختیاری است و لزومی ندارد حتماً آن را پاسخ دهید. در ادامه بر روی گزینه Delete My Account کلیک کنید.

حذف اکانت تلگرام
(حذف اکانت تلگرام)

این مرحله آخرین مرحله از پاک کردن اکانت شما است، در این بخش یک پیغام هشدار تحت عنوان اطمینان شما از حذف اکانتتان ارسال می‌شود که باید در قسمت مذکور بر روی گزینه delete my account گزینه Yes را کلیک کنید.

اطمینان از حذف اکانت تلگرام
(اطمینان از حذف اکانت تلگرام)

با گذراندن این مراحل ساده اکانت شما برای همیشه پاک خواهد شد.

روش دوم دیلیت اکانت تلگرام

این روش از پاک کردن اکانت تلگرام بسیار کاربردی است، اما نگفته نماند که این قابلیت تلگرام بیشتر جنبه امنیتی دارد. فرض کنید گوشی تلفن همراه شما ربوده شود، چه بلایی سر اطلاعات حساب کاربری شما در تلگرام می‌آید؟

از طریق این روش شما می‌توانید برای حذف اکانت خود زمان‌بندی مشخصی در نظر بگیرید، در صورتی‌که در مدت زمان مشخص شده به اکانت خود مراجعه نکنید، تلگرام به‌صورت خودکار اکانت شما را حذف خواهد کرد.

در این روش ابتدا اپلیکیشن تلگرام را باز کرده و وارد بخش Setting  می‌شوید.

در منو تنظیمات لازم است گزینه Privacy and Security را لمس کنید. 

وارد منو تنظیمات شوید
(وارد منو تنظیمات شوید)

سپس در بخش Delete my account گزینه If away for را لمس کنید.

گزینه If far away را لمس کنید
(گزینه If away for را لمس کنید)

در این بخش شما می‌توانید یک بازه زمانی مشخصی را برای حذف خودکار اکانت تلگرام خود در نظر بگیرید. بازه زمانی مشخص‌شده در این بخش به‌صورت 1 ماهه، 3 ماهه، 6 ماهه و یک ساله است.

آخرین مرحله حذف اکانت

در مرحله آخر، اگر در مدت زمان مشخص شده به اکانت خود مراجعه نکنید، تلگرام اکانت شما را برای همیشه حذف خواهد کرد، پس در انتخاب مدت زمان حذف اکانت خود دقت کنید.

به‌همین راحتی اکانت تلگرام شما برای همیشه حذف خواهد شد.

سخن آخر

در این مقاله از سایت آکادمی هفت به آموزش دو روش دیلیت اکانت تلگرام به زبان فارسی پرداختیم، امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شود. ممنون که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید