من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

آموزش دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام یا به‌عبارتی حذف اکانت اینستاگرام روشی است که از طریق آن می‌توان اقدام به دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام کرد. همانطور که می‌دانید امروزه استفاده از شبکه‌های مجازی به‌ویژه اینستاگرام محبوبیت زیادی بین مردم پیدا کرده است.

گرچه اینستاگرام یکی از پرطرفدارترین شبکه‌های مجازی به‌شمار می‌آید که از کاربران بیشماری برخوردار است، اما علی‌رغم محبوبیت این شبکه مجازی، برخی از کاربران آن به دللایل شخصی روش دیلیت اکانت اینستاگرام را انتخاب و اکانت خود را در این شبکه اجتماعی حذف می‌کنند. هنگامی‌که شما اقدام به دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام می‌کنید، اکانت شما به‌صورت کامل حذف خواهد شد اما جالب است بدانید با این حال یک ماه فرصت بازگردانی اکانت خود را دارید.

در این مقاله از سایت آکادمی هفت قصد داریم آموزش کامل دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق گوشی و حذف اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر را به شما عزیزان آموزش دهیم، پس اگر شما نیز به دنبال روشی برای دیلیت اکانت اینستاگرام خود هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت دیلیت اکانت اینستاگرام با دی‌اکتیو اینستاگرام

عموم مردم تفاوت بین دیلیت اکانت اینستاگرم را با دی‌اکتیو (غیرفعال‌ کردن) آن نمی‌دانند. به همین منظور در این بخش به بررسی تفاوت این دو مفهوم با یکدیگر خواهیم پرداخت. در دی‌اکتیو کردن شما برای مدت زمان مشخصی حساب اینستاگرام خود را از دسترس خارج می‌کنید.

در حقیقت پس از دی‌اکتیو کردن، اکانت اینستاگرام شما به طور موقت حذف خواهد شد، اما شما هر زمان که مایل بودید، می‌توانید به‌سادگی اکانت خود را فعال کنید، در حالی‌که  پس از حذف اکانت اینستاگرام خود، اکانت شما به‌طور کامل از دسترس خارج شده و قابل بازگردانی نیست.

دیلیت اکانت اینستاگرام
(دیلیت اکانت اینستاگرام)

حذف اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر

در این بخش آموزش گام‌به‌گام دیلیت اکانت اینستاگرم از طریق تلفن همراه را برای شما عزیزان قرارداده‌ایم.

در مرحله اول باید وارد سایت دیلیت اکانت اینستاگرام شوید. در این بخش، از شما درخواست می‌شود که اطلاعات حساب کاربری خود را وارد کنید. اطلاعات حساب کاربری شما شامل نام کاربری و رمز عبورتان است.

وارد حساب کاربری خود شوید
(وارد حساب کاربری خود شوید)

پس از وارد کردن اطلاعات حساب کاربریتان، گزینه log in را لمس کنید، پس از لمس گزینه مذکور به صفحه اصلی دیلیت اکانت اینستاگرام هدایت خواهید شد. 

در این مرحله سوالی تحت عنوان “why are you deleting your account?” (چرا می‌خواهید اکانت اینستاگرام خود را پاک کنید) از شما پرسیده می‌شود. پیشنهاد ما به شما این است که برای جلوگیری از رو‌به‌رو شدن با صفحات اضافی در مراحل بعد، در این مرحله گزینه “something else” را انتخاب کنید.

دلیل حذف کردن اکانت خود را وارد کنید
(دلیل حذف کردن اکانت خود را وارد کنید)

در مرحله بعدی برای بار دوم رمز عبور خود را در کادری که در تصویر ذیل مشخص شده است، وارد کنید، سپس برروی گزینه‌ delete که در تصویر ذیل مشخص شده‌ است کلیک کنید.

رمز خود را وارد کنید و گزینه دیلیت را بزنید
(رمز خود را وارد کنید و گزینه دیلیت را بزنید)

در این بخش پیامی تحت عنوان “آیا از دیلیت اکانت اینستاگرام خود مطمئن هستید؟” برای شما نمایش داده خواهد شد، با کلیک برروی گزینه OK دیلیت اکانت اینستاگرام شما به‌صورت کامل انجام می‌شود.

با کلیک بر روی OK اکانت شما برای همیشه حذف می‌شود
(با کلیک بر روی OK اکانت شما برای همیشه حذف می‌شود)

در مرحله آخر تنها کافیست که به مدت یک ماه وارد اکانت اینستاگرام خود نشوید تا اکانت شما به‌طور کامل حذف شود. به‌خاطر بسپارید در صورتی‌که از پاک کردن اکانت اینستاگرام خود پشیمان شدید، در مهلت یک ماهه که بدان اشاره کردیم، می‌توانید اکانت خود را بازگردانید، در غیراین‌صورت پس از گذشت یک ماه اکانت شما برای همیشه پاک خواهد شد.

پس از یک ماه اکانت شما برای همیشه حذف می‌شود
(پس از یک ماه اکانت شما برای همیشه حذف می‌شود)

حذف اکانت اینستاگرام از طریق تلفن همراه

قابلیت دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق اپلیکیشن اینستاگرام به تازگی به امکانات آن اضافه شده است، تا چندی پیش تنها از طریق سایت اینستاگرام می‌توانستید برای این امر اقدام کنید، اما در بروزرسانی‌های جدید این امکان از طریق خود برنامه اینستاگرام نیز امکان‌پذیر شده است که در ادامه به مراحل آن اشاره خواهیم کرد:

ابتدا از طریق تلفن همراهتان وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید، در بخش پروفایل مانند تصویر ذیل، آیکون گوشه سمت راست تصویر را لمس کنید.

وارد منوی کاری شوید

(وارد منوی کاری شوید)

در ادامه صفحه جدیدی برای شما باز می‌شود، در این صفحه باید گزینه settings را لمس کنید.

وارد بخش تنظیمات شوید

(وارد بخش تنظیمات شوید)

پس از کلیلک بر روی گزینه setting وارد بخش تنظیمات حساب کاربری اینستاگرام خود خواهید شد، در این مرحله باید گزینه Help را لمس کنید.

وارد بخش Help شوید

(وارد بخش Help شوید)

هنگامی‌که وارد بخش Help می‌شوید، چهار گزینه پیش روی شما قرار می‌گیرد، گزینه Help center را لمس کنید.

وارد بخش Help Center شوید

(وارد بخش Help Center شوید)

با لمس کردن گزینه Help Center، وارد مرورگر اختصاصی اینستاگرام خواهید شد، در این قسمت لازم است گزینه Managing Your Account را لمس کنید.

وارد بخش Managing Your Account شوید

(وارد بخش Managing Your Account شوید)

پس از لمس کردن گزینه مذکور، چندین گزینه پیش‌روی شما قرار خواهد گرفت، با لمس کردن گزینه دوم یعنی همان Delete Your Account شما به مراحل پایانی دیلیت اکانت اینستاگرام خود نزدیک می‌شوید.

گزینه Delete Your Account را بزنید

(گزینه Delete Your Account را بزنید)

پس از این مرحله باید مراحل پایانی دیلیت اکانت اینستاگرام را بگذرانید، به‌همین منظور به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که دو گزینه پیش‌روی شما قرار می‌دهد، در این بخش باید گزینه How do I delete my account را لمس کنید، پس از این مرحله صفحه دیگری برای شما باز خواهد شد، در صفحه مذکور گزینه the delete your account page را لمس کنید.

پس از گذراندن تمامی مراحلی که در فوق (مراحل 1 الی 8) به آن‌ها اشاره کردیم، لازم است وارد اکانت اینستاگرام خود شویم، از این مرحله به بعد تمامی اقداماتی که پیش‌تر در روش دیلیت اکانت اینستاگرام از طریق کامپیوتر آموزش دادیم تکرار خواهند شد. 

ابتدا وارد اکانت خود می‌شوید، سپس در صفحه‌ای که برایتان باز شده است، از میان علل موجود، دلیل پاک کردن اکانتتان را انتخاب می‌کنید، در کادر مشخص‌شده پسورد خود را وارد کرده و سپس با کلیک بر گزینه گوشه سمت چپ صفحه حساب کاربری خود را در آخرین مرحله حذف می‌کنید.

سخن آخر

در این مقاله از سایت آکادمی هفت به بررسی دو روش حذف کردن اکانت اینستاگرام پرداختیم، امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شود. ممنون که تا انتهای این مطلب با ما همراه بودید