من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

آرزوی 24 ساعته

پنی استریتر

تاریخ تولد: اول آگوست ۱۹۶۷

وضعیت تاهل: مطلقه با چهار فرزند

بالاترین سطح تحصیلات: راهنمایی

علایق: اسکی روی آب

فلسفه شخصی: «در هر روز برای همان روز زندگی کنید. زیرا هر روز، روزی جدید با چالش های جدید است.»

اولین بار که پنی استریتر سعی کرد تا موسسه کاریابی خود را تاسیس نماید، به شدت دچار اشتباه شد. او که از موفقیت خود در سمت مدیریت شعبه ای از یک موسه دیگر خشنود بود، 30 هزار پوند قرض گرفت تا دفاتر لوکسی را در کرویدون اجاره کند و با اطمینان خاطر همراه با مادرش این کار را آغاز نمود. اما در سال ۱۹۸۹ و در حالی که تنها سه ماه از آغاز کار گذشته بود، این زمینه از فعالیت دچار رکود گردید و تقاضا برای خدمات او از بین رفت و او را با مقادیر هنگفت وام هایی که گرفته بود به حال خود گذارد.

پس از ماه ها  تلاش، تصمیم گرفت در یک موسسه کاریابی استخدام شود. اما وقتی چندین بار با او مصاحبه کردند، متوجه شد که می خواهد یکبار دیگر موسسه کاریابی خود را تاسیس نماید.

اما این بار استریتر روش کاملا متفاوتی را در پیش گرفت. به جای دفاتر مدرن و اتومبیل های تجملی، یکی از دوستانش که در زمینه موتور فعالیت می کرد، در گوشه ای از شرکت خود، میز کار کوچکی در اختیارش گذاشت. او و مادرش به صورت یک روز در میان کار می کردند زیرا باید از فرزندان استریتر نیز مراقبت می کردند و در سال های نخست، میزان درآمد آنها به قدری محدود بود که مجبور بودند برای تأمین مخارج خود، هر آخر هفته در مهمانی های کودکان برنامه موسیقی اجرا کنند. آنها شروع به ارائه خدمات استخدامی برای امور دفترداری کردند اما با پیشرفت کار، آن را گسترش داده و به یافتن نیرو برای بخش خدمات مالی پردا ختند. او شرکت را نیز به روشی کاملاً متفاوت اداره می کرد.

در سال ۱۹۹۶ تصمیم گرفت شرکت را به خیابان اصلی منتقل کند و نام آن را به “آرزوی ۲۴ ساعته” تغییر دهد. سپس یک روز از او خواسته شد تا به یک مرکز پرستاری، کمک پرستار بفرستد و ناگهان متوجه شد که شرکت او وارد عرصه ای بکر شده که در بازار کار هنوز کسی به سراغش نرفته است.

لذا استریتر تصمیم گرفت کار اعزام کمک پرستار را آغاز نماید. او آنها را با اتومبیل خود به محل می برد تا مطمئن شود که سر موقع می رسند. همچنین خیلی زود متوجه شد که خانه های پرستاری اغلب در آخرین لحظه و در هر موقع از شب یا روز مورد نیاز بودند و تصمیم گرفت خدمات شرکت را به صورت شبانه روزی ارائه دهد و در سال 1997 تبدیل به یک موسسه مجاز پرستاری شد. اعزام پرستار به محض تماس متقاضی از امتیازات ویژه سازمان او به شمار می رفت.

استریتر که اکنون سی و شش سال دارد، موفقیت خود را صرفا حاصل کار و تلاش سخت می داند. او می گوید:« مردمان موفق کسانی هستند که هرگز از تلاش دست نمی­کشند، آنها پیوسته به روش های جدید می اندیشند تا سازمان خود را به سمت جلو هدایت کنند.»

مقاله مرتبط:
چگونه موفق شدم
منبع: چگونه موفق شدم نوشته راشل بریج