من همراهتم! مقالات خوب رو در همراهتم دنبال کنید.

آرامش تنها رمز خوشبختی

 

 

 

آرامش تنها رمز خوشبختی

 

نویسنده :حانیه فتاحی

 

 

واقعیت این است که در این هیاهوی دنیای پر زرق و برق امروزی همه ما بیشتر از هرچیز به آرامش نیازمندیم. گاهی آرامش را در جایی بیرون از وجود خودمان سراغ میگیریم، یک گوشه دنج یک مکان آرام و بی سرو صدا یا حتی یک روستای دور افتاده بدون وجود یک شخص آشنا.

اما آیا آرامش واقعا در چنین جایی وجود دارد؟

آیا باید آرامش را در دوردست ها جست؟

اگر چنین است پس باید تمام زندگی تعطیل شود و در گوشه ای دنج نشست تا آرامش یافت.

آرامش تنها راه چشیدن طعم خوشبختی است.

توانایی آرام ماندن از جمله مهارت‌های بسیار مهم در زندگی‌ست که بسیار نادیده گرفته شده است. بدترین تصمیمات را هنگامی می‌گیریم که آرامشمان را از دست داده‌ایم یا دچار اضطراب و آشفتگی شده‌ایم.

خداوند قادر و متعال انسان را موجودی کامل آفریده و راه نجات و کامیابی را در جایی درون وجود ما قرار داده است.ریشه های آرامش در جایی درون قلب و روح و ذهن ما ریشه میزند، پس در همین دنیای شلوغ و پر سر و صدا هم میتوان آرام بود.نیازی نیست از خودمان فرار کنیم تا آرامش را در روستایی دنج و بی سر و صدا پیدا کنیم بلکه باید با خودمان صلح کنیم.

همراهمان باشید تا نکاتی را مرور کنیم برای صلح بیشتر با درون و رسیدن به آرامش ذهنی!

                همه تلاش ما در طول زندگی برای این است که به آرامش برسیم.(آندره موروا)  

 

راه هایی برای آرامش :     
   

  • یوگا فراموش نشود!

یوگا علاوه بر آنکه ورزشی جسمی است‚ ورزش روح نیز می باشد.انجام یوگا باعث افزایش تمرکز شده و تا حد زیادی استرس را از بدن دور می کند در نتیجه ذهنمان از مسائل روز خالی میشود.

 

  • موسیقی غذای روح!

موسیقی گوش کنید و از آن لذت ببرید.شروع روزتان را با موسیقی پر انرژی می شود. با یک موسیقی شاد و لذت بخش تا تمام وجودتان را از انرژی لبریز کنید‚ روحتان را گرسنه نگذارید.

 

  • شکر نعمت نعمتت افزون کند…….

بر روی مقوله شکرگذاری تمرکز کنید.در طول شبانه روز هر وقت که زمان دارید از خدا سپاس گذاری کنید چرا که باعث می شود به داشته هایتان بیشتر فکر کنید و حس آرامش بیشتری داشته باشید. همچنین هنگامه که با خدا راز و نیاز میکنید به یک منبع انرژی بزرگتر وصل می شوید که قطعا شارژ خواهید شد.

كسى كه از ياد خدا غافل است، آرامش ندارد و زندگى بدون آرامش زندگی سختی است.

 

  • بوی خوش تمیزی!

دقت کرده اید که هروقت اطرافتان کثیف و نامرتب است کلافه میشوید اما به محض شروع تمیز کاری حالتان بهتر میشود.پس اطراف خود را پاک وپاکیزه نگه دارید تا همه جا بوی پاکیزگی بگیرد.البته از بوی گل و گیاه هم غافل نشوید.

 

  • به دل طبیعت بزنید.

رنگ سبز درختان و بوی خوش گل ها حتما حالتان را عالی میکند و ذهنمان را از دغدغه خالی میکند.

 

 

 

 

آرامش کامل تنها در آغوش طبیعت امکان پذیر است.(پابلو پیکاسو)

 

  • صلح با جهان

حتما این جمله ((من با جهان در صلحم و جهان با من در صلح)) را شنیده اید.اول با خودتان در صلح باشید‚ خودتان را دوست داشته باشید و از اتفاقات لذت ببرید.همه کائنات خلق شده اند تا به سوی کمال پیشروی کنیم.این جمله کلیدی را در طول روز بسیار تکرار کنیم تا ملکه ذهنمان شود.

 

  • گام آخر و راحت ترین گام ː شاد باشید

ساده ترین کاری که میتوانید انجام دهید شاد بودن است.همین که در کنار مردم در خیابان ها قدم می زنید میتوانید با خانواده سر میز شام صحبت کنید همین که چای گرم را کنار مادرتان نوش جان کنید یعنی خوشبخت هستید و باید شاد باشید.

اجازه ندهیم مشکلات کوچک و بزرگ روحمان را تسخیر کند.آدمی به کمک پروردگارش از همه مشکلاتش قوی تر است.

 

با آکادمی هفت در مسیر موفقیت قدم بردارید………..